Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Nanobala s.r.o.
Na Bečvě 533
Lipník nad Bečvou 751 31
tel: +420 774 399 343
info@nanobala.cz
Pracovní doba: Po-Pá 8.00 - 16.00 hodin

NOVINKY

arr3Impregnace kamene - použitíImpregnace kamene - hydrofobní a olejofobní nanotechnologická ochrana Nanotechnologické hydrofobní...

Impregnace kamene - použití

Impregnace kamene - hydrofobní a olejofobní nanotechnologická ochrana


Nanotechnologické hydrofobní a olejofobní impregnace kamene NANOBALA na ochranu povrchů
dodávají ošetřovaným plochám celou řadu dalších vyjímečných vlastností. Některých lze docílit i stávajícími impregnačními a ochrannými přípravky, ale jiné jsou dosavadními technikami nerealizovatelné.Výhodou oproti stávajícím impregnacím (například na bázi siloxanů, které jsou obvykle složité chemické látky) je fakt, že nanotechnologickéhydrofobní impregnace na kámen obsahují jednoduché přírodní látky a požadovanéhoefektu je docíleno fyzikálními metodami.Velký rozdíl je také v životnosti provedené hydrofobní impregnace, která může být 3 až 5 krát delší. Hydrofobní a olejofobní nátěry a nástřiky minimalizují přilnavost mezi kapalinami a povrchem. Kamenné a jiné savé povrchy lépe odolávají škodlivému působenísolí, kyselin, zásad, olejů, nafty, apod.Snížený průnik vody do konstrukce zachovává izolační vlastnosti kamene.Zabraňuje také dalším sekundárním efektům, jako jsou výkvěty, tvorba mechů a růst plísní.Hydrofobizační a olejofobizační přípravky jsou určené pro všechny druhy přírodníhokamene jako jsou: břidlice, pískovec, čedič, sádrovec, žula, rula, mramor, porfyr aj.Mají široké použití na kamenné obklady, dlažby v exteriéru i interiéru, zdi a ploty, sloupy,obrubníky, krby, hroby, náhrobky, pomníky, sochy, kašny, také kuchyňské linky, kamenné pracovní desky, koupelny, atd.Nanesením ultratenké vrstvy nano impregnace na povrch kamene lze dosáhnoutdokonalé hydrofobní a olejofobní ochrany. Kámen však přitom může dýchat, na povrchu nevzniká neprodyšná krusta jako při použití silikátových přípravků. Tyto impregnace chrání povrch před dalšími škodlivými vlivy okolního prostředí, jako jsou kyselé deště, výfukovéplyny nebo poškození graffiti.Světlé a porézní kameny, např. pískovec nebo travertin, vyžadují speciální ošetření. Tyto kameny přitahují špínu, oleje a další nečistoty, které se dají jen velmi těžko odstranit. Po ošetření hydrofobní a olejofobní impregnací na bázi nanotechnologie zůstává povrch nadále paroprodyšný, ale nečistoty na něj již nepřilnou.Nano impregnace kamene se používají na nový, nezoxidovaný a nezasolený kámen, na starší kamenné stavby a na opalovaný kámen (méně soudržný) má vynikající účinky hydrofobnízpevňovač CSProtect.