Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Nanobala s.r.o.
Na Bečvě 533
Lipník nad Bečvou 751 31
tel: +420 774 399 343
info@nanobala.cz
Pracovní doba: Po-Pá 8.00 - 16.00 hodin

NOVINKY

arr3Impregnace kamene - použitíImpregnace kamene - hydrofobní a olejofobní nanotechnologická ochrana Nanotechnologické hydrofobní... arr3impregnace betonuImpregnace betonu a umělého kamene - nano impregnace Hydrofobní impregnace betonu jsou nátěry a... arr3impregnace na dřevo - použitíHydrofobní impregnace dřeva - nano nátěr na dřevo Dřevo je všestranný materiál s ekologickými a...

Úvod » Antifouling

antifouling -antivegetační ochrana plavidel

Antifouling Nanobala je dvoufázový přípravek na bázi nanotechnologie, který vytváří transparentní odpudivou nano-vrstvu na gelcoatu pomocí nanočástic.

K odpuzování vegetace dochází působením fyzikálních sil nanovrstvy vytvořené na ošetřeném povrchu lodi.

Nanostruktura, způsobující easy to clean efekt, znemožňuje přichycení řaskorýšů a ostatní vodní vegetace na trupu plavidla.

Dosud používaná antifoulingová ochrana fungovala na principu likvidace vodních organismů v okolí lodě aktivními chemickými látkami obsaženými v nátěrech.

Evropská unie již provedla legislativní opatření ve snaze eliminovat zdravotní rizika těchto nebezpečných antifoulingových prostředků.

Antifouling Nanobala vytváří ochranu proti zarůstání lodi ekologicky čistým způsobem.

 

Antifouling Nanobala je určen pro všechny materiály lodních trupů - z laminátu, lakovaného dřeva nebo oceli pro plavbu ve slaných i sladkých vodách.

 

Antifouling Nanobala nevytváří krycí vrstvu, nanáší se na stávající nátěr gelcoatu.