Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Nanobala s.r.o.
Na Bečvě 533
Lipník nad Bečvou 751 31
tel: +420 774 399 343
info@nanobala.cz
Pracovní doba: Po-Pá 8.00 - 16.00 hodin

NOVINKY

arr3Impregnace kamene - použitíImpregnace kamene - hydrofobní a olejofobní nanotechnologická ochrana Nanotechnologické hydrofobní... arr3impregnace betonuImpregnace betonu a umělého kamene - nano impregnace Hydrofobní impregnace betonu jsou nátěry a... arr3impregnace na dřevo - použitíHydrofobní impregnace dřeva - nano nátěr na dřevo Dřevo je všestranný materiál s ekologickými a...

impregnace na dřevo - použití

Hydrofobní impregnace dřeva - nano nátěr na dřevo

Dřevo je všestranný materiál s ekologickými a ekonomickými výhodami, který je přírodně obnovitelný, takže šetří zdroje. Přesto, že se dřevo vyznačuje velmi dlouhou životností, není úplně odolné vůči vlivům prostředí. Může jej trvale poškodit vlhkost a slunce.

Hydrofobní impregnace na bázi nanotechnologie dřevo chrání pomocí extrémně tenké, ale odolné vrstvy nanomateriálu, která zabraňuje vsakování vody a odráží UV záření - dřevo “nečerná”. Ošetřením se nemění vzhled ani prodyšnost dřeva.

Dalším nebezpečím pro dřevo jsou útoky bakterií a hub. Prostřednictvím hydrofobních impregnací lze dosáhnout účinné prevence.

Tato nanotechnologie dokáže také ochránit dřevo před škodlivými vlivy prostředí, jako jsou kyselé deště nebo přimrzání námrazy.

Nano produkt spadá do kategorie hydrofobních impregnací. Byl vyvinut pro účel chránit dřevěné materiály před působením vody, znečištěním a poskytnout jim samočistící schopnost. Šetří čas a náklady na jejich údržbu.

Provedená aplikace je zcela transparentní a pouhým okem nerozeznatelná.Paropropustné parametry dřeva jsou zachovány beze změny. Impregnace je po odpaření nosné látky zcela ekologicky a zdravotně nezávadná.

Díky svým vlastnostem, kdy na povrchu je zcela neviditelná a její složení zásadně omezuje možné chemické poškození povrchu dřeva, je hydrofobní impregnace dřeva mimořádně vhodná pro: dřevěné stavby a konstrukce - srubyroubenkynábytek z masivu, zahradní nábytekdřevěné terasyaltánypergolyplotypaluby lodí, apod.